+48 500 000 612 biuro@maximusfinance.pl

Modernizacja kotłowni

Strona główna > Modernizacja kotłowni

Nie zwlekaj, zadzwoń
+48 500 000 612
lub napisz wiadomość

modernizacja kotłowni
Stare kotłownie nie tylko nie są wydajne, ale przede wszystkim są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Mogą też stwarzać zagrożenie w środowisku pracy i generować zbyt duże koszty, związane z wytwarzaniem ciepła. Przestarzała kotłownia też koliduje z pozyskiwaniem różnego rodzaju dotacji. Dlatego warto się zdecydować na modernizację kotłowni, nawet w przypadku mniejszych firm i przedsiębiorstw.

Modernizacja kotłowni – ograniczaj emisję zanieczyszczeń i pozyskuj taniej prąd.

Nowoczesna kotłownia, oparta na innowacyjnych urządzeniach w pełni wpisze się w projekty ekologiczne, nastawione na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. To oznacza, że przedsiębiorstwo może pozyskać środki na wymianę kotła i oszczędzać pieniądze również w przyszłości, płacąc niższe rachunki. Przestarzałe kotłownie nie funkcjonują efektywnie i zazwyczaj emisja zanieczyszczeń przewyższa dopuszczane normy. To oznacza, że taka starej generacji kotłownia przekłada się nie tylko na wyższe koszty eksploatacji, ale również na straty, związane z wysokimi opłatami środowiskowymi. Modernizacja kotłowni jest często niezbędna, nawet jeśli piece wciąż funkcjonują, właśnie ze względu na poważne zanieczyszczanie środowiska.

Modernizacja kotłowni w celu ograniczenia wysokich kosztów

Wysokie koszty centralnego ogrzewania czy wytwarzania ciepłej wody użytkowej można znacznie ograniczyć, właśnie przez przeprowadzenie modernizacji kotłowni. Dlatego nie tylko przedsiębiorcy decydują się na takie działania, ale również np. wspólnoty mieszkaniowe, hotele, restauracje czy szpitale. Przebudowa kotłowni pozwala bowiem w efektywny sposób zmodernizować system grzewczy, a wdrażając nowoczesne rozwiązania i funkcjonalny sprzęt – obniżyć koszty, związane z ogrzewaniem pomieszczeń, czy mieszkań.
Modernizacja kotłowni może się wiązać z kompleksową przebudową pomieszczenia, np. w celu wygenerowania większej przestrzeni czy zwiększenia bezpieczeństwa pracy, ale może ograniczać się także tylko do wymiany kotłów na sprawniejsze i bardziej efektywne. Nowe kotły to gwarancja niższego zużycia energii, ograniczenie zużycia paliwa i możliwość wykorzystania źródeł odnawialnych.

Jakie korzyści wynikają z modernizacji?

Największą korzyścią wynikającą z przebudowy kotłowni, są niższe rachunki za energię cieplną czy uzyskiwanie ciepłej wody użytkowej. W niektórych przypadkach koszty związane z ogrzewaniem, zmniejszyły się nawet trzykrotnie, co w przypadku spółdzielni mieszkaniowej, szpitala czy hotelu jest niezwykle istotnym aspektem. Nie trzeba z pewnością dodawać, że nowoczesne kotły odznaczają się bardzo niską emisją zanieczyszczeń. To oznacza, że kolejnym atutem modernizacji kotłowni jest proekologiczny charakter przedsiębiorstwa. Nowoczesne kotły nie zabierają również zbyt dużo przestrzeni i są łatwe w obsłudze. Eliminują również wysokie ryzyko awarii – przerwy w dostawie ciepła czy konieczność inwestowania w drogie naprawy. Na takie inwestycje środki można pozyskać zarówno z funduszy unijnych, jak i z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska – dzięki temu przeprowadzona inwestycja w dużej części może zostać sfinansowana z zewnętrznych źródeł.

Nie zwlekaj, zadzwoń
+48 500 000 612
lub napisz wiadomość

Nie zwlekaj, zadzwoń
+48 500 000 612
lub napisz wiadomość