Modernizacja oraz Budowa Kotłowni Przemysłowych

Jednym ze skutecznych i ekonomicznych sposobów na ogrzewanie większych powierzchni jest tworzenie instalacji grzewczej w oparciu o kocioł przemysłowy. Takie rozwiązanie cieszy się powodzeniem nie tylko wśród właścicieli fabryk, hal sportowych czy magazynów. Walory takiej inwestycji doceniają również zarządcy spółdzielni mieszkaniowych czy placówek oświatowych – szkół, przedszkoli itp.

Dlatego, że kotły przemysłowe nadają się do:

  • ogrzewania pomieszczeń,
  • dostarczania ciepłej wody,
  • wytwarzania ciepła, niezbędnego do celów technologicznych w produkcji

to ich budowa wcale nie musi być powiązana jedynie z ogrzewaniem poszczególnego budynku. Kotły przemysłowe na szeroką skalę wykorzystuje się również w przemyśle. Taka inicjatywa pozwala na zrównoważone i oszczędne dostarczanie energii między innymi w:

 

  •  suszarniach,
  • farbiarniach,
  • zakładach farmakologicznych,
  • czy w spożywczych zakładach, zwłaszcza przetwórniach.
Właściwie dziś trudno znaleźć jest taką gałąź przemysłu, gdzie kotły nie znajdują swojego zastosowania. Ich ekologiczny charakter, łatwy dostęp do paliwa, a także ograniczanie kosztów eksploatacyjnych przedsiębiorstwa przekonuje, by także w przemyśle motoryzacyjnym, kosmetycznym czy papierniczym postawić na nowoczesne i przyjazne środowisku kotłownie.

Ze względu na wielozadaniowość budowa kotłów przemysłowych jest indywidualnym projektem, dostosowanym do konkretnych oczekiwań i potrzeb pod względem parametrów technicznych.

Projekt budowy kotła przemysłowego uwzględnia także zastosowanie zaawansowanych technologii, które nie tylko przekładają się na wysoką wydajność urządzenia, ale przede wszystkim pozwalają na redukcję strat energii do absolutnego minimum.